بسته بندی اثاثیه

بسته بندی اثاثیه

بسته بندی اثاثیه | در اسباب کشی و جابجایی گام اول شما بسته بندی اثاثیه منزل است که می‌تواند به عنوان اولین و سخت ترین قسمت شما باشد، بار بندی یکی از حساس ترین و در عین حال تعیین کننده ترین مراحل عرضه ، مصرف و حمل و نقل کالا است.اگر می خواهید از دغدغه جمع آوری اثاثیه منزل و آسیب های ناشی از اسباب کشی راحت شوید؛ توصیه می کنیم که این کار را به شرکت های باربری و بسته بندی لوازم منزل محول کنید.

تیکا ایران زمین

وجود بار بندی مناسب و استاندارد نقش مهمی در حمل و نقل بهینه کالاها ایفا می کند. کیفیت مطلوب مواد اولیه مورد استفاده در بار بندی. کارایی و ابعاد مناسب بار بندی موجب می شود از هزینه حمل و نقل محصولات کاسته شود.زیرا ویژگی های ذکر شده به جلوگیری از اتلاف وقت، سهولت بارگیری، استفاده بهینه از فضای وسایل نقلیه و تسریع در حمل کالاها کمک می کنند. کالاهای برخوردار از بار بندی استاندارد در هنگام جا به جایی و حمل و نقل از خطر آسیب دیدگی مصون می مانند.

بسته بندی اثاثیه | بسته بندی کالا
بسته بندی اثاثیه | بسته بندی کالا

برای بار بندی اثاث منزل به چه چیزی نیاز داریم؟

اولین و مهم‌ترین مرحله در باربری و اسباب کشی بار بندی اثاثیه منزل است. که اگر این کار به درستی و به صورت حرفه‌ای انجام نشود می‌تواند خسارت‌های زیادی را در هنگام حمل بار ایجاد کند. پس بهتر است در هنگام اسباب کشی کار بار بندی را به دست باربری‌هایی که در این زمینه تخصص دارند و کارگر اثاث کشی ماهر دارند بسپاریم. خودمان این کار را انجام ندهیم. اما برای بار بندی به چه چیزهای نیاز داریم. در زیر به برخی از وسایل و امکاناتی که نیاز داریم اشاره می‌کنیم:

بسته بندی اثاثیه

کارتن بار بندی اسباب و اثاثیه

در هنگام بار بندی اثاثیه منزل اولین چیزی که نیاز داریم کارتن است. معمولا افراد برای این کار از کارتن‌های مختلفی که در اطراف خود دارند استفاده می‌کنند. غافل از این که این کارتون‌ها مناسب حمل بار نیستند. کارتن‌های مناسب بار بندی کارتن‌های ۳ لایه، ۵ لایه و ۷ لایه در ابعاد و اندازه‌های مختلف هستند.

بهتر است در هنگام بار بندی اثاثیه منزل از جعبه‌های کوچک برای ظروف چینی، کریستال و چیزهای شکستنی استفاده کنیم. از جعبه‌های بزرگ برای حمل وسیله‌های سبک. معمولا از کارتن‌های مربعی (۳۰*۳۰*۳۰) برای حمل کتاب استفاده می‌شود.

استفاده از بابل رپ یا نایلون حبابدار در بار بندی وسایل

بابل رپ (bubble wrap) یا در اصطلاح عامه پلاستیک ضربه گیر یا نایلون حباب دار دومین چیزی است که در بار بندی وسایل به آن نیاز داریم. از سال 1960 که این محصول اختراع شد تاکنون یکی از بهترین انتخاب‌ها برای حمل و نقل و بار بندی وسایل بزرگ و سنگین منزل در سراسر جهان است. این محصول سبک، با دوام و مناسب برای هر کاری اولین بار برای ارسال کامپیوترهای تولید انبوه IBM مورد استفاده قرار گرفت. از این نایلون برای بار بندی وسایل شکستنی قبل از قرار دادن در کارتون هم استفاده می‌شود. از مزایای این روکش بار بندی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عایق در برابر ضربه
قابل استفاده به دفعات
سبک
مقرون به صرفه

بسته بندی اثاثیه | بابل رپ یا نایلون حبابدار
بسته بندی اثاثیه | بابل رپ یا نایلون حبابدار

دستگاه چسب کش برای افزایش امنیت بار در بار بندی

پس از آن که لوازم در کارتن قرار گرفتند الزامی است که با چسب دور تا دور کارتن را به طور کامل چسب کاری کنیم تا در حین انتقال احتمال باز شدن و یا پارگی کارتن به حداقل برسد. حتی در مواردی که کالا خیلی سنگین است می‌توان ابتدا یک دور داخل کارتن را بار بندی کرد. پس از قرار دادن شی بیرون آن را به خوبی محکم ساخت. برای این کار می‌توان از دستگاه‌های چسب کش استفاده کرد که نسبت به چسب کاری دستی بسیار راحت‌تر و سریع‌تر است. دقت کنید که چسب حتما باید از نوع ۵ سانتی باشد. زیرا این چسب‌ها بسیار مقاوم‌اند و مساحت بیشتری را می‌پوشانند.

کاور و جعبه‌های بار بندی لباس و رختخواب‌ها

یکی از لوازمی که در بار بندی لازم داریم، کاورها هستند. این کاورها که مخصوص اسباب کشی و حمل بار هستند. دارای سه لایه مقاوم‌اند. این لایه‌ها توسط چرخ‌های صنعتی بزرگ. به هم دوخته شده‌اند.این کاور ها توسط زیپ‌های محکم و با کیفیت بالا بسته می‌شوند. در نتیجه‌ی دوخت خوب و لایه‌های زیاد آن، امکان پارگی را به حداقل می‌رساند. حتی از این کاورها در چیدمان منزل و برای بار بندی لباس‌ها در کمدها نیز می‌توان استفاده نمود.

همچنین برای باربندی رخت خواب‎ها نیز می‌توان از این کاورها استفاده کرد. تا رخت‌خواب‌ها سالم و بدون پارگی و کثیفی به مقصد برسند. به عنوان مثال کاورهای بزرگ تر برای لباس های پشمی و پتو و پالتو و… مفید هستند.

اهمیت بسته بندی اثاثیه منزل

اگر وسیله‌ای آسیب ببیند و یا خراب شود جایگزین کردن آن مشکل است. این مورد به راحتی اهمیت باربندی درست وسایل منزل در هنگام جابه‌جایی را مشخص می‌کند.بار بندی درست این وسایل باعث می‌شود که به سلامت و بدون آسیب به مقصد برسند. خسارت مالی در هنگام جابه‌جایی به اموال شما وارد نشود.

بسته بندی اثاثیه | اهمیت بسته بندی وسایل
بسته بندی اثاثیه | اهمیت بسته بندی وسایل

اطمینان حاصل نمایید برای اجناس فلزی از لایه های پوششی محافظ. استفاده شده است. تا آسیبی به پرسنل حمل و نقل وارد نگردد.
اجناسی که شکل هندسی نا منظمی دارند (نظیر مجسمه) را با پوشش اضافی محافظت نمایید.
در صورتی که فضایی از داخل جعبه خالی ماند، داخل کارتن را با فوم و یونولیت پوشش دهید.
اطمینان حاصل نمایید اجناس سنگین پوشش اضافی و زیر سازی محکمی داشته باشند.
اجناس ظریف و شکننده مانند ظروف را با پوشش اضافی محافظت نمایید.
اجناس گوناگون را در یک جعبه قرار ندهید و ترجیحا در هر جعبه از یک نوع کالا باشد.
اطمینان حاصل نمایید، جعبه انتخابی برای وزن محتویات داخل آن مناسب باشد.

نظم و برنامه ریزی در ارائه خدمات باربری

با مدیریت دقیق در تمام امور. از جمله. رفت و آمد. رانندگان. زمان توقف ، شلوغی خیابان ها و … می توانیم

زمان مشخصی را برای ارسال راننده و ماشین برای انجام خدمات باربری و حمل بار شما عزیزان تعیین نماییم .

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

تماس با تیکا ایران زمین

با ما در ارتباط باشید.

تماس با باربری ایران زمین :

09113159377