خدمات حمل و نقل

خدمات حمل و نقل

همان‌طور که می‌دانید انواع مختلفی از شرکت‌های حمل‌ونقل وجود دارند که هرکدام خدمات متفاوتی ارائه می‌دهند. ممتاز باربری معمولاً خدمات حمل‌ و نقل اثاثیه منزل را بر عهده‌ دارند. درحالی‌که باربری‌ها و شرکت‌های حمل‌ و نقل امور حمل بار بین‌شهری و داخلی را انجام می‌دهند.
وقتی صحبت از حمل و نقل داخلی می‌شود به این معناست که محموله از یک شهر به شهری دیگر و یا به صورت حمل بار شهرستان ارسال می‌شود.

تیکا ایران زمین

بارنامه

بارنامه توسط دولت چاپ و طی مقررات از طریق سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در اختیار مؤسسات و شرکت‌های حمل‌ونقل قرار داده می‌شود.

1-بارنامه مخصوص گیرنده کالا
2-بارنامه مخصوص سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای
3-بارنامه مخصوص راننده
4-بارنامه مخصوص فرستنده کالا
5-بارنامه مخصوص شرکت یا موسسه حمل‌ونقل

اطلاعات مندرج در بارنامه حمل و نقل داخلی:

اطلاعات عمومی

شماره بارنامه، سریال بارنامه

اطلاعات فرستنده و گیرنده

نام و نام خانوادگی و آدرس فرستنده، نام و نام خانوادگی و آدرس گیرنده، کد پستی، کد/شناسه ملی.

اطلاعات راننده

نام و نام خانوادگی راننده، شماره شناسنامه و کد ملی راننده، محل سکونت، شماره گواهینامه، محل صدور و شماره کارت هوشمند، دفترچه کار راننده اول و راننده دوم.

اطلاعات خودرو

شماره پلاک وسیله نقلیه، سری پلاک، محل شماره‌گذاری، نوع بارگیر، کارخانه ساخت، شماره کارت هوشمند ناوگان.

اطلاعات بار

نام محموله، وزن، نوع بسته‌بندی، تعداد بسته، مبدأ بارگیری، مقصد تخلیه.

قوانین مرتبط با حمل و نقل داخلی

1) عملیات حمل و نقل داخلی فقط در صورتی انجام می‌شود که بر اساس قوانین مختص آن بارنامه‌ صادر شود. تمام نسخه‌های بارنامه‌هایی که توسط شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل صادر شده‌اند باید تکمیل شوند و همچنین مندرجات آن از جمله کرایه حمل باید به‌ طور دقیق با مفاد قراردادی که بین دو شرکت منعقد شده‌ است، مطابقت داشته ‌باشد.

2) محل بارگیری می‌تواند مکان‌های مختلفی مثل بندر، گمرک، انبار صاحب کالا، ایستگاه راه‌آهن، مکان‌های متعلق به شرکت یا موسسه حمل و نقل یا مکان مورد نظر صاحب کالا باشد. بارگیری باید مطابق با تمام شرایط و ضوابط محدوده فعالیت جغرافیایی شرکت یا موسسه حمل و نقل از نظر بارنامه باشد.

خدمات حمل و نقل

3) حمل بار به ‌صورت «زیرباری» و «روباری» با رعایت قوانین توزین و ظرفیت مجاز وسیله نقلیه و صدور مدارک لازم امکان‌پذیر است.

4) گرفتن پروانه عبور برای حمل محموله‌های ترافیکی دلیلی برای نگرفتن بارنامه برای حمل محموله نیست.

5) برای هر وسیله نقلیه باربری برون شهری حامل خرده‌بار، بدون توجه به بارنامه‌هایی که مخصوص حمل خرده‌بار صادر شده ‌است باید یک بارنامه داخلی مربوط به ماده دو قانون الزام شرکت‌ها و موسسات به استفاده از صورت وضعیت مسافری و بارنامه صادر شود.

6) شرکت‌ها و موسسات قانونی برای حمل و نقل داخلی کالا می‌توانند برای حمل محموله‌ها از نرخ توافقی استفاده کنند که بر اساس شرایط قرارداد منعقدشده با صاحبان کالا است.

تیکا ایران زمین

7) با توجه به بارهای سنگین و سبک اگر ظرفیت کامیون از نظر طول و عرض و ارتفاع کامل شود و بار دیگری همراه آن حمل نشود، بدون توجه به وزن بار، برای پرداخت کرایه حمل و صادرکردن بارنامه، ظرفیت کامل کامیون ملاک است.

8) پرداخت کارمزد از طریق راننده یا صاحب کامیون به ‌منظور خدمات ارائه‌شده توسط شرکت حمل و نقل انجام می‌شود.

خدمات شرکت باربری و اثاث کشی تیکا ایران زمین

باربری‌ها عموما یک سری خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌دهند که در زیر به برخی از آن اشاره می‌کنیم:

حمل بار: یکی از وظایف عمده و مهم باربری‌ها حمل بار از مبدا به مقصد است که به وسیله ماشین‌های مناسب باید انجام شود. باربری باید ماشین مناسب و ایمن حمل بار را در اختیار داشته باشد. تا مشتری از رسیدن بار خود به مقصد به شکل سالم خیالی آسوده داشته باشد.

خدمات حمل و نقل

بسته‌بندی اثاث منزل یا محل کار: باربری خوب باید بتواند وسیله‌ها را به درستی جمع و بسته‌بندی کرده تا بعد از بارگیری و انتقال به مقصد آسیبی به بار وارد نشود. عموما باربری‌ها کارتون‌های مناسب اسباب کشی را در اختیار دارند.

افراد متخصص و ماهر: کارمندان باربری‌ها عموما در زمینه بسته‌بندی و حمل بار تخصص و تبحر دارند.

حمل وسایل ویژه و گران بها: شرکت باربری و اثاث کشی در تهران برای حمل بارهای گران بها و ویژه مانند پیانو، یخچال و… استاندارهای خاص خود را دارند تا بتوانند این اشیاء را به سلامت به مقصد برسانند.

تعهد به مشتری: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین وظایف به عنوان یک شرکت باربری در تهران توجه دلسوزانه به مشتریان است. به عبارتی می‌توان گفت یک شرکت باربری خوب و موفق باید در ارائه خدمات خود به مشتریان در تمام مراحل بسته‌بندی، حمل و… از وسایل مرغوب و با کیفیت استفاده کند. و اولویت اول در کار را آسودگی خیال مشتری قرار دهد.

نظم و برنامه ریزی در ارائه خدمات باربری

با مدیریت دقیق در تمام امور .از جمله رفت و آمد رانندگان.زمان توقف ، شلوغی خیابان ها و … می توانیم

زمان مشخصی را برای ارسال راننده و ماشین برای انجام خدمات باربری و حمل بار شما عزیزان تعیین نماییم .

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

تماس با تیکا ایران زمین

با ما در ارتباط باشید.

تماس با باربری ایران زمین :

09113159377