نکات اساس کشی | چه تعداد کارتن در روز اسباب کشی نیاز خواهید داشت؟

نکات اساس کشی | چه تعداد کارتن در روز اسباب کشی نیاز خواهید داشت؟

 

نکات اساس کشی خرید کارتن بسته بندی از بخش‌های جداناپذیر اسباب کشی و حمل بار است.

حمل و نقل و بسته بندی به وسیله کارتن سرعت و راحتی در بسته بندی و امنیت بالا را برای لوازم به ارمغان می‌آورد.

اما تعداد کارتن‌هایی که خریداری می‌کنیم باید متناسب با حجم وسایل منزل باشد.

اگر بدون آگاهی از این موضوع به خرید کارتن اسباب کشی اقدام کنیم،یا در آخر کار با کارتن های اضافی مواجه می‌شویم یا اینکه در وسط بسته بندی نیاز به خرید کارتن خواهد بود.

روش‌هایی وجود دارد که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توان تعداد کارتن لازم و کافی برای بسته بندی لوازم منزل را تخمین زد.

در ادامه متن به بیان این روش‌ها و معرفی انواع کارتن بسته بندی می‌پردازیم.

اساس کشی در مازندران

تعداد اتاق

نکات اساس کشی این مسئله‌ای کاملا واضح است که تعداد اتاق‌های منزل روی تعداد کارتن مورد نیاز بسته بندی تاثیر مستقیمی دارد. خانه دوخوابه نسبت به تک خوابه لوازم بیشتری را در خود جای داده است و به همین ترتیب خانه‌ای سه خوابه از یک خانه دوخوابه کارتن بیشتری برای بسته بندی نیاز دارد. اتاق خواب دختران نیز نسبت به پسران وسایل بیشتری برای بسته بندی دارد پس کارتن‌های بیشتری را باید برای آن در نظر گرفت. اتاق بچه‌ها نیز پر از اسباب بازی و وسایل مختلف سرگرمی است و کارتن‌های زیادی را به خود اختصاص می‌دهند.

تعداد افراد خانواده

یک خانواده دونفره نسبت به خانواده‌ای چهارنفره لوازم کمتری برای جابه‌جایی دارند. بنابراین در نظر گرفتن تعداد افراد خانواده و میزان لوازم مختص به هرکدام، معیاری مناسب برای خرید کارتن‌های بسته بندی است.

میزان لوازم حساس و شکننده

لوازم شکننده و حساس منزل مثل لوازم آشپزخانه یا لوازم دکوری را نباید در کارتن‌های بزرگ و به تعداد زیاد کنار هم قرار داد. بشقاب، لیوان و سایر ظروف آشپزخانه باید به تعداد کم در کارتن‌های کوچک و متوسط بسته بندی شوند. قرار دادن فوم، نایلون حباب دار یا کاغذ در بین ظروف باعث شده تا حجم بیشتری اشغال شود پس این نکته را نیز در نظر بگیرید. لوازم دکوری منزل را نباید به صورت فشرده در کارتن قرار دهید زیرا احتمال آسیب و شکستگی بالا می‌رود. پس تعداد ظروف حساس آشپزخانه و منزل را در تعیین تعداد کارتن بسته بندی حتما لحاظ کنید.

اثاث کشی مازندران

تعداد کتاب

اگر قفسه‌ای پر از کتاب‌های سنگین و قطور دارید،به کارتن‌های کوچک و محکم نیاز خواهید داشت. قرار دادن کتاب‌ها در کارتن‌های بزرگ به این منظور که کارتن کمتر خریداری کنید، اشتباه است زیرا مقاومت کارتن پایین خواهد آمد و حمل آن بسیار سخت خواهد شد. برای جابه‌جایی کتاب‌های سنگین کارتن‌های مخصوصی وجود دارد که بسیار محکم و مقاوم و در اندازه‌های مناسب ساخته شده‌اند.

انواع کارتن بسته بندی

نکات اساس کشی به منظور بسته بندی امن، محکم و سریع، کارتن‌های بسته بندی متنوعی در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند.کارتن‌های بسته بندی به صورت 3 لایه، 5 لایه و 7 لایه و در اندازه‌های کوچک، متوسط، بزرگ و فوق بزرگ موجود هستند. از کارتن‌های بزرگ برای بسته بندی لوازمی که از حساسیت بالایی برخوردار نیستند استفاده کنید مثل اسباب بازی، قابلمه و…. در صورت امکان لوازم برقی، تلویزیون و لباسشویی را در کارتن‌های خودشان قرار دهید زیرا بهترین و مناسب‌ترین بسته بندی برایشان محسوب می‌شود.

کارتن رگال دار

کارتن رگال دار یا کارتن دسته بندی لباس نوعی از کارتن‌های بسته بندی است که بسیار محبوب و رایج هستند. لباس‌های مجلسی و کت و شلوار یا … را اگر داخل کارتن‌های کوچک به صورت افقی قرار دهیم، چروک شده و ظاهر نامناسبی پیدا می‌کنند. از طرفی باید بعد از اسباب کشی وقت زیادی را صرف اتو کشیدن‌شان کنیم. به منظور رفع این مشکل کارتن رگال دار تولید شد که بلند بوده و در بالای آن یک میله به منظور آویزان کردن لباس‌ها قرار دارد. هر کارتن رگال یا لباس ظرفیت نگه داری 12 دست لباس را دارد. بر این اساس با توجه به تعداد لباس های‌تان کارتن بسته بندی لباس تهیه کنید و بدون دردسر آن‌ها را به مکان جدید منتقل کنید.

کارتن حمل بار با لمینت

این نوع جعبه علاوه بر اینکه 5 لایه می‌باشد یک روکش لمینتی نیز دارد که مقاومت آن را بیشتر می‌نماید. این نوع جعبه ها با روکش لمینتی را برای وسایل شکستنی و حساس خود می‌توانید استفاده نمایید.

باکس حمل مواد غذایی

این باکس ها به  Cool Box نیز معروف می باشند. و برای حمل مواد غذایی یخ زده گزینه بسیار مناسبی می‌باشند. با استفاده از این جعبه‌ها می‌تواند مانع از فاسدشدن مواد غذایی‌تان شوید.

تخمین تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیاز کاری نیست که همینجوری حدسی بگوییم، اول باید تمام وسایل شما رویت شود و بسته به نوع و سایز کارتن تعداد دقیق را برآورد کرد.قسمت به قسمت خانه را با نگاهی دقیق بررسی کنید و با تصور گنجایش کارتن اثاث کشی ببینید چند تا جعبه بسته بندی نیازتان می‌شود. البته یادتان باشد کمتر از تعداد تخمین زده شده کارتن تهیه کنید تا اگر هنگام جابجایی کارتنی کم آمد سریعا از فروشگاه مربوطه تهیه کنید،اگر کارتن‌های شما یکی دو تا کمتر باشد بهتر از این است که روی دستتان باد کند.