هنگام اسباب کشی چه چیزهایی را زودتر بسته بندی کنید

هنگام اسباب کشی چه چیزهایی را زودتر بسته بندی کنید مسلما کسانی که قصد اسباب کشی و جابجایی به محل جدید را دارند. دوست دارند که پس از پایان استفاده از خدمات باربری و حمل و نقل اثاثیه منزل،

همه چیز کاملا صحیح و سالم و بدون کم و کاستی به مقصد رسانده شده و در محل جدید گذاشته شود. 

 چه کارهایی را قبل از اینکه اولین وسایل را بسته بندی کنید، باید انجام دهید:

شاید در وهله اول، بنظر برسد که کاری است فیزیکی و کمی هم وقت گیر اما به یاد داشته باشید. که این مراحل را باید جهت انجام آن به بهترین نحو ممکن، یکی پس از دیگری به نوبت انجام دهید:


اینکه بدانید کدام وسایل را زودتر از بقیه می خواهید بسته بندی کنید. ضروری است اما نکته مهم این است که آیا برای این کار وسایل و لوازم تان را دسته بندی کرده اید؟ 

– از وسایل و لوازم، فهرست سازی کنید:


اینکه بدون دسته بندی و هیچ مقدمه ای، بطور ناگهانی اقدام به بسته بندی تمام وسایل کنید اشتباه بزرگی است.

حتی ممکن است این کار موجب آسیب وارد شدن و یا گم شدن برخی از اقلام شود.

بهتر است قلم و کاغذ به دست بگیرید و اتاق به اتاق خانه بگردید. و فهرستی از وسایلی که می خواهید بسته بندی و جابجا کنید را بنویسید. 


مسلما اینکه چیزهایی که در طول سالها خریداری و در خانه گذاشته. و یا انبار کرده اید را بخواهید نامشان را در یک لیست قرار دهید، چندان پردرسر و پرزحمت نیست.

 تعداد وسایلی که می خواهید به خانه جدید ببرید را تا حد امکان، کاهش دهید

 تعداد وسایلی که می خواهید به خانه جدید ببرید را تا حد امکان، کاهش دهید

زمانی که از تعداد وسایل منزل کاملا مطلع شدید، مرحله بعدی این است. که تا حد امکان تعداد آنها را کاهش دهید.

بیایید روراست باشیم، امروزه هر یک از ما وسایل و اشیائی در خانه هایمان داریم که بسیاری از آنها صرفا تجملاتی و یا اضافی هستند

از روزنامه و مجلات قدیمی گرفته تا برخی مواد غذایی که مدتهاست درون یخچال و فریزر قرار دارند.

همچنین برخی لوازم قدیمی که دیگر به درد شما و یا اعضای خانواده نمی خورند. (مثلا لباس هایی که برای شما کوچک و یا بزرگ هستند) 


بنابراین هنگام تهیه لیست از دارایی ها، حتما به این نکته توجه کنید. که فقط آن لوازمی را دسته بندی کنید که در آینده می خواهید اگر کف خانه جدیدتان با موکت پوشیده شده است، روی سطح موکت را پلاستیکی ضخیم و بزرگ پهن کنید تا به هنگام اسباب کشی و جابه جایی کثیف نشود.

تا حد امکان هیچ وسیله ای را – اعم از بزرگ یا کوچک – بدون جعبه و یا لااقل بسته بندی و ایجاد پوشش با مقوا و یا هر چیز دیگری مانند آن جابه جا نکنید؛زیرا قرار

گرفتن آنها به خصوص لوازم بزرگ در کنار هم در وسیله نقلیه مخصوص اسباب کشی بدون هرگونه پوششی ، احتمال آسیب رسیدن به ظاهر وسایل را افزایش می دهد. کلیه اسباب و اثاثیه خانه، حتی لوازمی که در محل قبلی

همواره در جعبه های مخصوص بسته بندی بوده ‌را باز کرده . و پس از تمیز کردن و زدودن خاک و غبار و بازدید آنها( به لحاظ وجود حشراتی مانند سوسک و غیره)

به طور مجدد بسته بندی کردهو به محل جدید حمل کنید. زیرا ممکن است در غیر این صورت، با همه تمهیداتی که برای مبارزه با حشرات در خانه جدید اندیشیده اید.،حشرات و یا تخم آنها را از طریق وسایل به این محل منتقل کنید. 

تلفن تماس:01132532829

باربری ایران زمین-تغییرمکان درمازندران-حمل ونقل درمازندران-اثاث کشی درمازندران-نظافت درمازندران

17 می 2020
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.